Adana - Mersin Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi - Yıldız Teknik OSGB

Hakkımızda

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu Kapsamında; İşveren, çalışanların işle ilgili sağlık ve güvenlik çalışmalarını yaptırmakla yükümlüdür. Bu çerçeve ışığında, kadromuz; 26 yıllık saha deneyimine sahip İş Güvenliği Uzmanlarından ve 35 yıllık ÇSGB’de görev yapmış Emekli Baş İş Müfettişlerinden oluşmaktadır. Tecrübeleri ile 2005 yılından bu yana faaliyet gösteren şirketimiz, “Yıldız Teknik İş Güvenliği Müh. ve Taah. Hiz. Tic.Ltd.Şti.”, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yetkilendirilerek Adana ve Mersin illerinde ve buna bağlı olarak yasal anlamda çevre illerine de hizmet vermektedir.

MERSİN Yıldız Teknik OSGB olarak hizmet verdiğimiz iller;  MERSİN, ANTALYA, KONYA, NİĞDE, KARAMAN, ADANA

ADANA Yıldız Teknik OSGB olarak hizmet verdiğimiz iller; ADANA, OSMANİYE, NİĞDE, KAYSERİ, HATAY, KAHRAMANMARAŞ, MERSİN

Şirketimiz,  “İş Güvenliği Uzmanlarının yetiştirilmesi amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Eğitim Kurumu ile de YILDIZ TEKNİK AKADEMİ olarak Adana’da hizmet vermektedir.

Yıldız Teknik OSGB (Ortak Sağlık Güvenlik Birimi);Bakanlığımız tarafından yetkilendirilerek, İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini, İş güvenliği Uzmanları ve İşyeri hekimleri tarafından işyerlerine vermektedir. Adana ve çevrelerinde 10 yılı aşan hizmet tecrübesi ile bölgesinde, İş Güvenliği bilincinin gelişmesinde öncü bir kuruluştur. Bu bilinç ve sorumlulukla hizmet vermeye devam etmektedir. Çalışma hayatındaki, İş kazalarının azaltılması ve İş Güvenliği kültürünün gelişmesinde, bütün çalışanları ile sorumluluk alarak, farklı sektörlerde davranış değişimini garanti edecek şekilde çalışma yapmaktadır.

Yaşanan iş kazalarının yaklaşık %88’nin çalışanlardan kaynaklanması, iş güvenliği uzmanına büyük sorumluluk yüklemektedir. Bu kapsamda çalışanlarımızın saha deneyimli olması, projede yapılacak saha odaklı denetimlerde etkili olmakta ve çalışanlarda olumlu yönde davranış değişikliği görülmektedir.


Çalışma hayatında karşılaşılan hukuki sorunlar noktasında şirket avukatımız Av. Hüseyin Kutluhan Yıldız'dan destek ve bilgi alabilirsiniz. Tel: 0546 513 33 51